HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Gerenli “Bilim kahramanlarını” ağırladı!

12 Mart 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Başkan Gerenli “Bilim kahramanlarını” ağırladı!
Başkan Gerenli “Bilim kahramanlarını” ağırladı!

First Lego League Challenge Bilim Kahramanları 4’üncü Yerel Turnuvası’nda ortaya koydukları “Temassız Kargo Teslimat Kapısı” projesiyle Türkiye 3’üncüsü olan Bahçeşehir Koleji Lüleburgaz Kampüsü Ortaokul öğrencilerini ve öğretmenlerini ağırlayan Başkan Gerenli, “Yapacağımız en iyi yatırım çocuklarımızın geleceğine yapılan yatırımdır. Bizleri gururlandıran çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Bahçeşehir Koleji Lüleburgaz Kampüsü Ortaokul’undan 13 öğrenci First Lego League Challenge Bilim Kahramanları 4’üncü Yerel Turnuvası’na katıldı. Kurdukları “Inception” takımıyla katılan çocuklar Türkiye genelinde çok sayıda takımın yer aldığı yarışmada “Temassız Kargo Teslimat Kapısı” projesiyle yer aldı. Kargo teslimatında kişinin evde olmadığı zamanlarda kuryenin temassız bir şekilde kargoyu eve bırakmasını sağlayan proje yarışmada 3’üncü oldu.

Endüstri 4.0 vurgusu

Lüleburgaz Belediyesi Hizmet Binası Erol Özgür Toplantı Salonu’nda proje takımın projeyi anlattığı Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Endüstri 4.0 vurgusu yaptı. Dünyanın hızla değiştiğini söyleyen Başkan Gerenli, “Dünya hızla değişiyor. Şu anda Endüstri 4.0 devrimini yaşıyoruz. Bunu asla ıskalamamamız gerekiyor” diye konuştu.

“Bütün imkanlarımızla önünüzü açacağız”

Lüleburgaz Belediyesi’nin “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” gibi çalışmalarla gençlerin bilimde ilerlemesi için birçok çalışma yaptığını ve gençleri desteklediğini söyleyen Başkan Gerenli, “Biz de bu konuda sizin hep yanınızda olmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün imkanlarımızla Lüleburgaz’da sizin önünüzü açacağız. Yapacağımız en iyi yatırım sizlerin geleceğine olan yatırımdır. Çok mutluyum” dedi.

Hedef Silikon Vadisi’nde temsil etmek

Bahçeşehir Koleji Lüleburgaz Kampüsü Ortaokulu’ndan 13 öğrencinin “Inception” isimli takımının bir sonraki hedefi ise bu hafta sonu gerçekleşecek ulusal turnuva olacak. Çocuklar yerel turnuvada aldıkları başarının ardından ulusal turnuvada da derece elde ederse çalışmalarıyla bizi ABD’de temsil etmeye hazırlanacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika