HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Balkanlar Belgeseli Marmaraereğlisi gösteriminde buluştuk

03 Şubat 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Balkanlar Belgeseli Marmaraereğlisi gösteriminde buluştuk
Balkanlar Belgeseli Marmaraereğlisi gösteriminde buluştuk
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığının çekimlerini gerçekleştirdiği “Balkanlar Belgeseli”  Marmaraereğlisi İmam Hatip Anadolu Lisesinde izleyici ile buluştu. Belgeselin gösterimine ilgi yoğundu.
Marmaraereğlisi Ülkü Ocaklarının tertip ettiği gösterimde Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah ZIVALIOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eşref HIZLI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şenol Avcı, Marmaraereğlisi Kent Konseyi Başkanı Nilüfer Temur,Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Musa Sarıaydın ve yönetimi,Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Muhammet Gökmen ve yönetimi,Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Nebahat Köksal, Marmaraereğlisi  Ayyıldız Engelli Hakları Koruma derneği başkanı Çağatay Altunordu, Yetim ve Öksüz Çocukları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Nur Bakır, Marmaraereğlisi Ülkü Ocakları Başkanı Turgay Altun ve yönetiminin yanı sıra birbirinden kıymetli konuklar katıldı.
Türkan Bebek ve tüm soydaşlarımız için İsmail Çakmak hocamızın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından ilgi ile izlenilen Belgesel büyük beğeni gördü.
Marmaraereğlisi Ülkü Ocakları Başkanı Turgay Altun yaptığı açılış ve teşekkür konuşmasında
“Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanlığımızın Soydaşlarımızın Balkanlarda yaşadıkları ve yaşamakta oldukları tüm sorunlarla yakından ilgilendiklerini Ülkü Ocakları olarak bizler zaten bilmekteyiz, bu anlamlı çalışma ise İl Başkanlığımızın bu husustaki hassasiyeti ve gösterdiği önemin hepimize yansımasıdır.
“Tarihini unutan bir millet, yok olmaya mahkumdur” inancıyla yapılan bu anlamlı çalışmanın devamının geleceğini bilmek ise bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır” dedi.
Tekirdağ Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu ise ” Balkanlarda kar yağsa burada üşüyen bizler oldukça,burada bizim ayağımıza diken batsa orada canı yanan soydaşlarımız var oldukça bizim Balkanlar davamız, Başkanlara olan sevdamız ve mücadelemiz asla son bulmayacaktır. Türk ve Müslüman oldukları için, Türk kimliklerini koruyabilmek adına, inançlarını yaşayabilmek adına diyet ödeyen soydaşlarımızın davası, bizim burada geçmişten, günümüze tüm nesillere aktarmaya çalıştığımız Türklük davasının ta kendisidir ve kutsaldır.Ocağımıza gelen genç kardeşlerimizi bu bilinç ve şuur ile yetiştirebilmek adına, tarihimizi ilmek ilmek aktarmak bizim öz vazifemizdir” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika