HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Anıtkabir’e giden ata toprağı Süleymanpaşa’da karşılandı

17 Mayıs 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Anıtkabir’e giden ata toprağı Süleymanpaşa’da karşılandı
Anıtkabir’e giden ata toprağı Süleymanpaşa’da karşılandı

Anıtkabir’e giden ata toprağı Süleymanpaşa’da karşılandı

Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2022 yılı faaliyet programında yer alan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu, Atatürk’ün doğduğu evden alınan toprakla Selanik’ten başlarken koşunun Süleymanpaşa durağında koşucular Süleymanpaşa Belediyesinin misafiri oldular.

33. kez düzenlenen Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu’nda İpsala – Tekirdağ – İstanbul – Kocaeli – Sakarya – Düzce – Bolu – Ankara güzergâhında koşan sporcular Süleymanpaşa etabına başlaması ile birlikte Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerince karşılandı.

BAŞKAN YARDIMCISI SABRİ ÇINAR ATA TOPRAĞINI EMANET ALDI

Rumeli İskelesi’nde mola veren sporcuları Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar misafir ederken sporcuların dinlenme sürelerince de Selanik’ten gelen toprağı emanet olarak aldı. Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ve Süleymanpaşa Gençlik Spor İlçe Müdürü Hüseyin Mutlu da karşılamaya katılırken koşuculara çiçek takdim edildi.

ANITKABİR’E DOĞRU YOLA ÇIKTILAR

Süleymanpaşa molasının ardından iskeleden ayrılan ekip, Atatürk’ün doğduğu evden alınan toprağı 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e teslim etmek üzere yola koyuldular.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika