Dolar : Alış : 18.3702 / Satış : 18.4033
Euro : Alış : 17.9431 / Satış : 17.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1023 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

42 Can Dostu Daha Yeni Yuvasına Kavuştu

17 Eylül 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»42 Can Dostu Daha Yeni Yuvasına Kavuştu
42 Can Dostu Daha Yeni Yuvasına Kavuştu

Sokaklarda yaşayan ve hayvansever vatandaşlar tarafından Geçici Hayvan Bakımevine getirilen can dostları, sağlık kontrollerinin ardından ‘Yeni Bir Başlangıç’ projesi kapsamında sahiplendirilmeye devam ediliyor.

Son 3 Ayda 42 Can Dostumuz Hayata Yeni Bir Başlangıç Yaptı

3 ay gibi kısa bir sürede çok sayıda sokak hayvanının Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi tarafından sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuşturulduğunu söyleyen Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Öztürk, “Değerli vatandaşlarımız, evini paylaşacakları bir can için kesinlikle bir hayvan satın almamalı. Bu konuda en doğru adımın, sevimli dostlarımızı sahiplenmek olduğunu düşünerek ‘Yeni Bir Başlangıç’ projemizi hayata geçirmiştik. Son 3 ayda sahipleri tarafından çeşitli sebeplerle sokağa atılan ya da sokakta dünyaya gelen 42 hayvanımızı bu proje kapsamında sahiplendirdik.

Geçici Hayvan Bakımevi Trakya’nın En Büyüğü

Trakya’nın en büyük hayvan bakımevi olan Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde sokak hayvanlarını sahiplendirmeyi özendirmek adına başlattığımız ‘Yeni Bir Başlangıç’ projemiz ile onların yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz. Sizleri can dostlarımızın hayatında bir fark yaratmak ve hayat boyu bir dost kazanmanız için Geçici Hayvan Bakımevimize davet ediyoruz. İmkânlarınız ölçüsünde onları sahiplenmeye ve onlara sıcak bir aile ortamı sunmaya gayret etmeniz oldukça değerli. Ya da imkânlarınız ölçüsünde sokaklarda yaşayan can dostlarımızı besleyerek, onları severek ve ilgi göstererek yalnız olmadıklarını hissettirebilirsiniz.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri