HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

100. YIL ANITI SONA YAKLAŞIYOR

15 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»100. YIL ANITI SONA YAKLAŞIYOR
100. YIL ANITI SONA YAKLAŞIYOR

Edirne’nin kurtuluşunun 100. yılında 25 Kasım’da, Hıdırlık Tepesi’nde açılışı gerçekleştirecek olan 100. Yıl Anıtı, yerine monte edilmeye başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın ve sonsuza kadar özgür kalacak olmamızın nişanesi olan 100. Yıl Anıtı, Edirne’mize hayırlı olsun” dedi.

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle 2022 yılı, Edirne Belediye Meclisi tarafından Edirne Yılı olarak ilan edilmiş, bu önemli yılı simgelemesi için de Edirne’ye 100. Yıl Anıtı yapılmasına karar verilmişti.

Heykeltıraş Hüsnü Ertuğ Atlı, tarafından yapımı gerçekleştirilen 100. Yıl Anıtı yerine monte edilmeye başlandı. Anıtın açılışının 25 Kasım 2022 tarihinde, Edirne’nin kurtuluşunun 100. yılında yapılacağını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman ordumuz tarafından Edirne’mizin işgalden kurutuluşunun 100. yılında, Edirne’ye bir 100 Yıl Anıtı armağan etmek istedik. Yüzerce yıl kalsın ve gelecekteki nesillerimiz, evlatlarımız, torunlarımız Edirne’mizin işgalde geçirdiği o kara günleri hiç unutmasın istedik. 25 Kasım’da tüm Edirnelilerle anıtımızın açılışını hep birlikte yapacağız. Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın ve sonsuza kadar özgür kalacak olmamızın nişanesi olan bu anıt Edirne’mize hayırlı olsun” diyerek, açılışa tüm Edirne halkını davet etti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika